Najpiękniejsza Polka na wózku wybrana, Tusk na widowni [ZDJĘCIA]

Sylwia Targaszewska
04.08.2013 , aktualizacja: 05.08.2013 11:29
A A A Drukuj
Z prawej Olga Fijałkowska Miss Polski na Wózku, obok druga wicemiss Weronika Wróbel

Z prawej Olga Fijałkowska Miss Polski na Wózku, obok druga wicemiss Weronika Wróbel (Fot. Mikołaj Kuras / Agencja Gazeta)

10 finalistek, które przyjechały do Ciechocinka, wybrali internauci z grona 72 kandydatek.

Wszystkie finalistki - kim są, skąd przyjechały?

Monika Buczyńska z woj. podlaskiego jest pracującą studentką, która ma wiele zainteresowań - muzykę, psychologię, medycynę oraz tatuaże. W wyborach startowała, bo chciała pokazać wszystkim dziewczynom, że jest taka sama jak one. Miłośniczka szpilek.

Angelika Chrapkiewicz-Gądek z Małopolski urodziła się i wychowała w Zakopanem. Prowadzi stowarzyszenie Nautica, gdzie zaraża innych swoją wielką pasją, jaką jest nurkowanie. Zawodowo pracuje w spółdzielni socjalnej Republika Marzeń Mimo Wszystko Fundacji Anny Dymnej, gdzie promuje twórczość niepełnosprawnych. Lubi udowadniać sobie i innym, że ograniczenia są tylko w naszych głowach - w 2008 r. wzięła udział w wyprawie na Kilimandżaro.

Olga Fijałkowska jest studentką Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Jej motto to "carpe diem". Uważa, że walka z przeciwnościami losu to nasza codzienność, należy więc cieszyć się życiem i brać z niego tyle, ile się da. Łatwo się wzrusza, uwielbia małe zwierzęta, a jej największą słabością są słodycze.

Sylwia Klusek z Mazowsza. Mieszka w Górze Kalwarii. Walczy ze stereotypem, z którym codziennie się mierzy, że niepełnosprawne kobiety są słabsze i mniej atrakcyjne.

Izabela Sopalska z Warszawy prowadzi blog Kulawa Warszawa, w którym opisuje bariery architektoniczne w mieście. Pracuje jako modelka. W wyborach wystartowała, żeby pokazać, że niepełnosprawne kobiety to nie szare myszki zamknięte w czterech ścianach.

Natalia Grynkiewicz z Elbląga w woj. warmińsko-mazurskim studiuje zarządzanie w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Na co dzień pracuje jako sekretarka medyczna w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Spełnia się w życiu prywatnym i zawodowym, ceni sobie niezależność. Jej pasją jest nurkowanie.

Katarzyna Lewera z Opolszczyzny ma wykształcenie ekonomiczne, ale jej pasja to języki obce, teraz uczy się niemieckiego. Wierzy, że życie wywraca się do góry nogami po to, abyśmy mogli spojrzeć na nie z innej perspektywy, a wszystko dzieje się z jakiegoś powodu.

Iwona Warzywoda z woj. łódzkiego jest pracownikiem biurowym. Mówi, że jest zwyczajną dziewczyną, która ma kochającą rodzinę i wspaniałych przyjaciół. Czuje się potrzebna i wie, że w trudnych chwilach ma na kogo liczyć. Podkreśla, że wózek nigdy nie był i nie będzie dla niej przeszkodą.

Ewa Woźniak z Lubelszczyzny pasjonuje się modelingiem, oprócz tego gra w lubelskiej drużynie rugby na wózkach Brave Snails. - Wózek nie sprawił, że zapomniałam, kim jestem - przede wszystkim kobietą, która realizuje swoje plany i ambicje - opowiada.

Weronika Wróbel ze Świdnicy na Dolnym Śląsku uczy się w technikum ekonomicznym we Wrocławiu. Uprawia podnoszenie ciężarów, jej największe osiągnięcie to pierwsze miejsce w juniorach oraz drugie w seniorach na mistrzostwach Polski w Tarnowie. Interesuje się modą, udziela się społecznie, odwiedzając dom samotnej matki i dom dziecka.

  • Podziel się