Można trafić do sądu za zbyt długie kąpielówki?

pig
14.10.2012 , aktualizacja: 13.10.2012 12:58
A A A Drukuj
Za takie kąpielówki z basenu w Strzelcach Opolskich można wylecieć

Za takie kąpielówki z basenu w Strzelcach Opolskich można wylecieć

Choć pytanie brzmi absurdalnie, to chyba nikogo nie zaskoczy, że owszem, można. Przekonał się o tym pewien mężczyzna, który udał się na basen w Strzelcach Opolskich - czytamy w sobotniej "Nowej Trybunie Opolskiej".
Pan Wiktor na basen wybrał się z rodziną. Chwilę po wejściu do wody zaczepił go ratownik i powiedział, że mężczyzna ma nieprzepisowe - bo zbyt długie - kąpielówki. Pan Wiktor nie chciał posłuchać polecenia, bo uznał je za niedorzeczne. Na miejsce wezwano policjantów. Ci chcieli wystawić mężczyźnie mandat, ale ten odmówił. I dlatego stanie przed sądem. Kierownik strzeleckiej pływalni nie ma swoim ludziom i policji nic do zarzucenia. - Bo taki jest regulamin, a pan Wiktor nie chciał go przestrzegać - opisuje "NTO".

W tematyce wodnej, by nie rzec marynistycznej, jest też jedna z informacji na portalu 24opole.pl. Portal donosi bowiem o ćwiczeniach strażaków będących członkami specjalnej kompanii ewakuacyjnej oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego, jakie odbyły się w czwartek na Odrze i na wyrobisku Silesia. Na rzece strażacy ćwiczyli ewakuację ludzi podczas powodzi, na kamionce zaś ćwiczyli ratowanie osób uwięzionych w aucie, które wpadło do wody. O tym, jakie oceny dostali strażacy, niestety nic nie wiadomo.

W Radiu Opole zaś ciekawostka. Bo okazuje się, że nie dość, że Wojciech Huczyński, burmistrz Brzegu, udziela w tamtejszym Urzędzie Stanu Cywilnego ślubów, to na dodatek robi to od 10 lat. Bycie mistrzem ceremonii zaślubin umożliwiają mu przepisy. Co prawda Huczyński robi to tylko wtedy, gdy czas mu na to pozwala, ale robi to też za darmo. Ciekawe, czy inni prezydenci miast i burmistrzowie biorą z niego przykład.

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

  • Podziel się